امام حسین "ع" و مقاومت فلسطین

همیشه اسفند ماه که به نیمه می رسد ، حال و هوایی در من ایجاد می شود که به سختی می توانم از زیبایی آن بگویم . دوست داشتم کمی از این حال و هوا بنویسم اما ... اما وقتی هر شب و روز این ایام به شنیدن خبر شهادت مظلومانه دهها زن و کودک و پیر و جوان و مجاهد و مبارز و اندیشمند مسلمان فلسطینی می گذرد ، سخت است که در کناره بنشینم و به قول جلال « به شعر و عرفان پناه » ببرم و چشم بر این واقعیات تلخ ببندم .
امروز دوست قدیمی و خوبم « حسن خامه یار » به دیدنم آمد و یک جلد از کتابی را که درباره زندگی و مبارزات مجاهد شهید دکتر فتحی شقاقی دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین نوشته است را به من هدیه کرد.
چیزی که در این کتاب برایم بسیار جالب بود این بود که این مجاهد مسلمان سنی مذهب ، چه دقیق و زیبا به الگوی مبارزه فلسطینیان یعنی امام حسین «ع» اشاره می کند .
من بخشی از اظهارات او را که در شماره سیزدهم ماهنامه المختار الاسلامی در ژوییه ۱۹۸۰ در قاهره به چاپ رسیده است و در همین باره است ، نقل می کنم و امیدوارم خداوند ظهور منتقم خون شهیدان غزه و اریحا و لبنان و عراق و افغانستان و دیگر کشورهایی که در آنها نسل کشی مسلمانان ادامه دارد را شتاب بخشد :

    3607984897.jpg 

 « سرور جوانان اهل بهشت ، حسین بن علی بن ابی طالب "ع" در سپیده دم یک روز تاریخی ، در صحرای کربلا ، صحنه های درخشانی را به نمایش گذاشت که در حافظه تاریخ جاودانه مانده است ، و هرگز از یادها فراموش نخواهد شد . او با شهادت در راه حق و دادگری ، نماد انسانیت به تمام معنی را تجلی بخشید . پس از گذشت 13 قرن ، در سپیده دم یک روز درخشان دیگر ، و در ادامه راه سرور شهیدان اهل بهشت ، پیشگام دیگری از مردان حسینی تبار به نام "عز الدین قسام" در برابر تجاوزگران صلیبی ، در برابر چهره زشت و نفرت آور استعمارگران انگلیسی ، و صهیونیسم وابسته به او ، ایستاد و مقاومت کرد ، و حسینی وار در کوهستانهای فلسطین به شهادت رسید . زمین از خون پاک او سیراب شد ، درختان با روح او بارور شدند ، و به کالبد نیمه جان ملتمان روح تازه دمید ، و آتش خشم مقدسی افروخت ، و شادی بی پایان آفرید.

چه شگفت آور است ارتباط مقدس و مشترک ، میان امام حسین و عزالدین قسام ، اندکی از مومنان در برابر ارتشهای بزرگ ایستادند ، و در راه انجام وظیفه مقدس پیروز شدند ، آنان با آگاهی و احساس مسئولیت دینی ، دیوار بی تفاوتی و سستی را فرو ریختند . همان گونه که حسین بن علی "ع" در صدر اسلام قیام کرد ، عزالدین قسام نیز در دو دهه دوم و سوم از قرن بیستم ، سازش با دشمنان را نپذیرفت و به نماد راستین ایمان ، آگاهی و انقلاب تبدیل شد . »

/ 9 نظر / 126 بازدید
هبوط

ایییییییییییییییییی اقا چرا دست رو دل میذارین اخه؟[ناراحت]

فاطمه ابوترابیان

-------- بيا و همت پروانه بين، كه خود را سوخت نخواست سري ازين انجمن بَرَد بيرون ---------------- ----------------------- ----------------------------- [گل]

حاج جمال

پس از يک اربعين هجران و دوري به ديدار برادر خواهر آيد همان خواهر ولي گيسو پريشان سيه جامه بنفشه پيکر آيد نواي واي واي از قلب زهرا صداي هاي هاي حيدر ايد [ناراحت] ... خوندم ...

احمد فیاض

سلام بر جناب آقای دژاکام عزیز سردی «زمستان گرم» رفته رفته موجب مرگی می شود که جاودانگی بهار را در پی خواهد داشت. اسرائیل نابود می شود با اما با خون گرم در «زمستان سرد» بهار نزدیک است!! دلم خیلی پر است آقا تقی! خدانگهدار

رحیم

سلام -- به خداي حسين او خواهد آمد و انتقام همه كودكان معصوم كه به دست جلادان اسرائيلي قتل عام شدند را خواهد گرفت . اما از ماهم بايد حركتي باشد. در اعراب بي غيرت هم بايد جراتي باشد !!

م-ف

ابر را به دعای خیس باران باور کن! عالی بود[گل] به روزم با مناظره ی خاتمی و باهنر... یا مهدی ادرکنی[گل][گل]

کبری آسوپار

سلام و عرض ادب! دلتنگ نباش بهار هیچوقت دیر نمی کند این را غنچه ای که می شکفت گفت. شهید سید مرتضای آوینی می نویسد: " قدس مظهر جراحتی است که بر قلب امت اسلام وارد شده است و این جراحت را جز به خون نمی توان شست" برقرار باشید.